מתי כדאי למחזר משכנתא?

מתי צריך למחזר?

כל העולם מדבר על מחזור וקיימות, אבל אנחנו מדברים על קיום מסוג אחר ועל מחזור משכנתא

הכוונה היא לכך שמרגע נטילת משכנתא, שהיא למעשה ההלוואה הכי גדולה שאנשים בד"כ לוקחים בחייהם, ולאורך כל תקופת ההחזר, אנשים משתנים, סיטואציות מתרחשות אצל כל אדם באופן אישי וגם במשק. שינויים בחוק, בריביות, בבנקים וגם באופן אישי במצב הפיננסי, המצב המשפחתי ויכולת ההחזר.
על מנת להתאים את המשכנתא, גם שנים לאחר נטילתה, יצרו את תהליך מחזור המשכנתא . הכוונה היא התאמת תנאי המשכנתא למציאות החדשה ולתנאים בהווה, זאת  על ידי פירעון המשכנתא הקיימת ונטילת משכנתא חדשה בתנאים משופרים.

כדאי או לא כדאי למחזר?

היתרונות של מחזור משכנתא רבים: רווח כלכלי, התאמת ההחזר החודשי החדש למצב הכלכלי הנוכחי ולעיתים קיצור משך החזרת ההלוואה. אך, גם אם זה קוסם, חשוב לבדוק לעומק את ההחלטה.
טרם הגשת הבקשה למחזור מומלץ להשוות בין ההחזר החודשי של המשכנתא החדשה להחזר החודשי של משכנתא הקיימת, האם באמת שווה לעשות מהפכה בשביל ההפרש?

חשוב לבדוק האם קיימת עמלה של פירעון מוקדם – מחזור משכנתא מצריך סילוק הלוואה קיימת ונטילת הלוואה חדשה. קיימים מצבים בהם יש לשלם עמלה בגין פירעון מוקדם של ההלוואה. מומלץ מאוד לבדוק האם העמלה תקפה עוד טרם תחילת התהליך.

מומלץ מאוד לבדוק גם האם קיימות עלויות נוספות שמתווספות למשכנתא החדשה כגון פתיחת תיק, בטחונות וכו’. כמו כן, עם נטילת המשכנתא החדשה ייתכן כי פוליסת הביטוח של המשכנתא הקודמת אינה עוד בתוקף. חשוב לבדוק האם עלות פוליסת הביטוח החדשה אינה גבוהה יותר מהפוליסה הקודמת.

מעוניינים לקבל מידע מדויק?
מוזמנים ליצור קשר ולקבל את מפתח הפלא למידע הנדרש.